Serwis specjalny

Gdzie na zimowisko?

Powrót

11 największych atrakcji Słowenii

Słowenia to kraj mniejszy niż niejedno polskie województwo i liczący niewiele więcej mieszkańców niż Warszawa. A jednak na tak małym obszarze skupiła się niesłychana różnorodność krajobrazów, klimatów i zabytków przeszłości, którą można by obdzielić kilka państw.
Znajdziemy tu krajobrazy tak płaskie jak Wielka Nizina Węgierska, wzgórza zajęte przez rozległe winnice, drogi wijące się między kamiennymi wioskami, adriatyckie miasteczka, które żywo przypominają Dalmację lub niedalekie Włochy, fascynujący świat Krasu i wreszcie skryte w chmurach, niebotyczne szczyty alpejskiej.
Wszędzie tam odnajdziemy zabytki mniej lub bardziej zamierzchłej historii – od śladów prehistorycznych, poprzez Imperium Romanum, wspaniałe, średniowieczne zamczyska i ciche, gotyckie kościółki, a także wiele innych budowli oraz pamiątki z późniejszych wieków – aż po wstrząsające zabytki z krwawego, XX stulecia.
W podróży spotkamy się z życzliwością i ciepłym powitaniem Słoweńców, bowiem jest to kraj ludzi tak przyjaznych i wesołych, że podróż tu to prawdziwa przyjemność.

źródło: Onet, foto: Shutterstock

Porada #5

Przed wyjazdem za granicę warto zainwestować w opony najwyższej jakości, które sprawdzą się w każdych warunkach, zapewniając bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.

Czytaj więcej

  • 5 krajobrazów w Śląskiem, które musisz zobacz...

  • 5 pomysłów na zimę dla singli

  • Narty w Polsce – 5 najmodniejszych miejsc

  • Zimoaktywni.pl

Forum